Blog

İç Dekorasyon Uygulamalarında Dayanıklılık ve Kalite Poliüretan

İnşaat sektöründe son dönemde adını sıkça duymaya başladığınız poliüretan malzemeler, hem sektörel bazda hem de kullanıcılarına çok fazla avantaj sağlaması ile öne çıkıyor.
Poliüretan malzemelerin en önemli avantajı uygulama esnasında alçı malzemelerindeki gibi evinizin tozlanıp kirlenmemesidir. Alçı doğal bir malzeme olmasına rağmen uygulama süresince oluşan toz mekanın her yerine nüfuz eder. Poliüretan malzeme kesiminde çıkan az miktar toz dağılmaz. Temizlik için çok büyük bir çaba gerekmez.
Yeni ve ileri bir malzeme olan poliüretanın uygulaması da rahat ve kolaydır. Montaj esnasında kullanılan sarf malzemeleri de kısa sürede kuruduğundan, uygulamadan sonra kısa sürede normal hayata geçilir ve uygulanmış mekan hemen kullanılmaya başlanabilir.
İç dekorasyonda kullanılan poliüretan malzemelerin yüzeyi cilalı bir ahşap kalitesindedir. İsterseniz malzemeyi ahşap uygular gibi kesim yaparak uygulayabilirsiniz.
Poliüretan malzemelerin ahşaba göre de bir çok avantajı vardır. Sudan asla etkilenmeyen poliüretan malzemelerin ek yerleri, iyi bir işçilikle ve doğru malzemelerle sıfıra yakın bir hata ile kapatılabilir; duvar ya da tavandaki eğrilikler de yine doğru sarf malzemeleri ile gizlenebilmektedir.
Poliüretan dekorasyon malzemeleri hemen hemen her tür boya ile ve defalarca boyanabilir.
Poliüretan malzemelerin tüm bu avantajlarını dezavantaja dönüştürmemek için hizmet alacağınız firmayı dikkatli seçmeniz gerekir. Misyon Dekor, uzun yılların bilgi birikimi ve tecrübesi, uzman teknik personeli ile sizlere en kaliteli hizmeti sunar.

BLOG YAZILARIMIZ

Kartonpiyer Nedir - 2

Daha önceki yazımızda kartonpiyerin ne anlama geldiğini ve tarihçesini kısaca anlatmıştık. Şimdi de kartonpiyerler modellerinde kullanılan desenleri tanıtmaya çalışacağız.

Kartonpiyer Nedir - 1

Kartonpiyer, Fransızca bir kelime olan “carton-pierre” den dilimize geçmiş bir terimdir. Kelime kökeni olarak taşlaşmış karton anlamına gelir. Taşa benzetmek için

Poliüretan Nedir ?

Poliüretan, bir termoset plastik çeşididir. Yani polimerizasyon işleminden sonra sertleşirler ve tekrar yumuşamazlar.

Sert Poliüretan Köpük

Sert poliüretan köpükler, hücresel yapılı, kapalı hücreli inşaat malzemesidir. Sert poliüretan köpüğün mükemmel ısı izolasyonu sağlamasının en önemli sebebi malzemenin

UA-145793738-1